BREXIT

Ticaret Bakanlığı, Brexit konusunda internet sitesi üzerinden yaptığı bilgilendirmede Türkiye ve Birleşik Krallık arasında kurulmuş olan Ticaret Çalışma Grubu bünyesinde STA müzakerelerinin devam ettiğini bildirerek anlaşmasız ayrılık söz konusu olması halinde gümrük vergileri ve teknik mevzuat hakkında bilgilendirme yapmıştır.

Anlaşmasız ayrılık gerçekleşir ve Türkiye ile Birleşik Krallık arasında bir Serbest Ticaret Anlaşması imzalanmaz ise İngiltere, AB dışı olacağından Türkiye, ithalat işlemlerinde diğer ülkelere uyguladığı gümrük vergileri ve Ticaret Politika önlemlerini uygulayacaktır.

Konu takibimizde olup yeni bilgiler paylaşılacaktır. Bilgilerinize sunarız.

Duyuruya ulaşmak için tıklayınız.

Brexit senaryoları kapsamında ticarette tabi olunacak gümrük vergisi ve gümrük düzenlemelerine ilişkin bilgiye ulaşmak için tıklayınız.  

Brexit senaryoları kapsamında ticarette tabi olunacak olası teknik mevzuat düzenlemelerine ilişkin bilgiye ulaşmak için tıklayınız. 

Brexit senaryoları kapsamında ticarette tabi olunacak olası sektörel teknik mevzuat düzenlemelerine ilişkin bilgiye ulaşmak için tıklayınız.